ZDRAVÉ JÍDLO BEZ PŘIDANÉ VODY A TUKŮ

RYCHLEJI, CHUTNĚJI A ZDRAVĚJI!

Jakmile jídlo připravené v systému Zepter ochutnáte, otevře se vám nový svět chutí. Jídlo připravené tímto pokročilým způsobem přinese do vašeho života nejen více energie, ale nádobí Zepter Masterpiece je oproti tradičnímu nádobí zdravotně nezávadné.

Uvidíte, že jídlo připravené bez přidání vody nebo tuků vypadá lépe, protože jeho barva, tvar a struktura zůstávají zachovány. Jídlo je chutnější, protože jsou zachovány přirozené chutě a vůně. Potraviny jsou zdravější, protože se neztrácejí jejich výživné a biologické hodnoty (vitamíny, minerály, bílkoviny, mikro a makroelementy). Potraviny se nescvrkávají a není jimi plýtváno.

Navíc se potraviny nepřichytávají k hrnci, nepřipalují se, neobsahují toxické tuky, akrolein a nejsou karcinogenní.

Healthy food with no added water and no added fats

JAK VAŘIT BEZ VODY?

Při vaření bez vody vložte do studené nádoby vždy čerstvě opláchnuté potraviny, a to buď tak, že ponecháte 1/4 nádoby prázdnou, nebo ponecháte prostor maximálně 3 cm od okraje nádoby a přiklopíte.

Přikrytou nádobu postavte na studený sporák a zapněte střední až vyšší stupeň ohřevu. Jakmile šipka termokontroly dosáhne poloviny zeleného pole na stupnici vlhkosti, snižte ohřev na minimum. Potraviny se vaří ve vlastní šťávě, která zůstává v nádobě.

Pára, která se uvolňuje z potravin uvnitř nádoby, stoupá nahoru. Poklice je vždy chladnější než nádoba, takže pára při kontaktu s poklicí kondenzuje. Výživná tekutina pak odkapává na dno a na potraviny. Tento proces pokračuje, dokud není jídlo dokonale uvařené – uzavřený koloběh.

Vodní pára vytvořená mezi okrajem nádoby a poklicí nádobu hermeticky uzavře. Vaření je ukončeno přibližně po 20 minutách.

Zepter pot - Cooking without water

JAK SMAŽIT BEZ TUKŮ?

Při smažení bez přidání tuku vždy vkládejte maso do již rozehřáté nádoby. Prázdnou nádobu postavte přikrytou na sporák a vždy ji zapněte na maximum až na 4 minuty.

Nádoba je připravena ke smažení, jakmile šipka termokontroly dosáhne poloviny zeleného pole na suché stupnici, nebo když na její povrch kápnete několik kapek vody a ty začnou po maximálně 4 minutách vytvářet kuličky – perličkový efekt. Maso vždy vkládejte do již prázdné rozehřáté nádoby a přitlačte na něj, aby se opeklo. Po 30–60 vteřinách smažené maso otočte, znovu přitlačte a nechte ho takto, dokud není hotové.

Snižte teplotu na minimum, vypněte nádobu nebo ji odeberte ze zdroje tepla. V závislosti na použitém způsobu smažení použijte poklici. Proces smažení je ukončen přibližně po 10 minutách.

ZEPTER ŠETŘÍ POTRAVINY, ENERGII, ČAS A PENÍZE. PŘEDEVŠÍM ALE CHRÁNÍ ZEPTER VAŠE ZDRAVÍ.

Zepter pan - Frying without fats